Katedrála svätého Martina

60 min.  prehliadka

Katedrála sv. Martina

Korunovačný kostol uhorských kráľov skrýva mnohé symboly. Pozlátená koruna na vrchole veže hrdo hlási svetu, že tu prebiehali slávnostné korunovácie.

Katedrála sa v prúde času sa mnohokrát menila, pribúdali a mizli rôzne prvky interiéru, ale stále ostáva duchovným miestom pre mnohé generácie veriacich a nádherným lákadlom pre návštevníkov.

obsah prehliadky

Žiaci sa v priebehu prehliadky dozvedia nielen o priebehu korunovácií, o svätcoch na oltároch, ktorých spája predovšetkým pomoc chudobným, ale aj o príbehu jednej žehliacej dosky. Budú hľadať uhorskú kráľovskú korunu na rôznych miestach, uvidia klenoty v klenotnici a pod sklom objavia nečakané archeologické nálezy.

trvanie

60 - 90 minút

cena

5 € / osoba nad 18 rokov